panWokularach

Bądź jak pszczoła

To tu to tam

Czego można nauczyć się od tych małych latających stworzeń? Współpracy, planowania, podziału ról, zaangażowania i efektywności. Mierząc się z dużymi trudnościami, spróbuj myśleć jak pszczoła. Według wszystkich znanych prawideł awioniki pszczoły w ogóle nie powinny latać. Mają za małe skrzydełka, żeby oderwać te małe grube ciałka od ziemi. Oczywiście pszczoły mimo to latają, ponieważ nie […]

Czego można nauczyć się od tych małych latających stworzeń? Współpracy, planowania, podziału ról, zaangażowania i efektywności. Mierząc się z dużymi trudnościami, spróbuj myśleć jak pszczoła.

Według wszystkich znanych prawideł awioniki pszczoły w ogóle nie powinny latać. Mają za małe skrzydełka, żeby oderwać te małe grube ciałka od ziemi. Oczywiście pszczoły mimo to latają, ponieważ nie obchodzi je, co ludzie uważają za niemożliwe.

Mała skromna pszczoła, może nam pokazać, że myślenie na małą skalę może być najlepszym sposobem na myślenie na dużą skalę. Pszczoła robotnica żyje od 6 do 20  tygodni. W tym czasie wytwarza tylko 1/12 łyżeczki miodu. Większość swojego czasu spędza na zbieraniu nektaru do produkcji miodu. Najbardziej niezwykłe jest to, że wykonując swoją pracę, nie robi tego tylko dla siebie. Nie odniesie bezpośrednich korzyści, ale pozwoli innym pszczoło przetrwać i się rozwijać.

Jeśli dopada Cię zwątpienie i tracisz pewność czy to, co robisz, jest dobre i potrzebne. Kontynuuj robienie miodu, bo Twoje 1/12 łyżeczki też się liczy.

Napisane przez : 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Jestem analogowym facetem w cyfrowym świecie. Nie potrafię funkcjonować bez muzyki, kina , teatru i fotografii. Lubię odkrywać nowe smaki, miejsca, zapachy. Potrzebuję przestrzeni, emocji i ludzi. Na co dzień pomagam markom, żeby znów były fajne i potrafiły rozmawiać :). Układam je w spójną całość, pokazuję jak budować interesujące historie, tworzyć i wdrażać strategie oraz nowoczesne technologie.

Platforma zarządzania zgodami od Real Cookie Banner